örgüde v yaka nasıl yapılır
örgüde v yaka nasıl yapılır

V Yaka Nasıl Örülür Videolu Anlatım

V yaka nasıl örülür videolu anlatım isimli bu sayfamız ile bir başka “örgü yapılışı” konulu videolu anlatımlı sayfamız ile tekrar birlikteyiz. Bu sayfamızda örgüde v  yaka nasıl yapılır sorusunun cevabını açıklamalı olarak öğrenmeye çalışacağız. Videolu anlatım şekilde V yaka nasıl örülür videolu anlatım hakkında bilgileri alacağız. Süveter ve kazaklarda V yaka nasıl örülür videolu anlatım nasıl olur bunu öğreneceğiz.

V yaka, örgüde bir çok kıyafette uygulanan bir yaka çeşididir. Örgü kazak modelleri v yakanın en çok kullanıldığı kıyafettir diyebiliriz. Daha önceki örgü modelleri galerili bir sayfamızda v yakalı örgü bayan kazak modelleri üzerinde durmuştuk.  Tamamı örgü v yaka bayan kazakları galerili sayfamızı incelemenizi tavsiye ederiz.

V yakanın en çok uygulandığı kıyafetleri sayacak olursak, başta örgü kazaklar, süveterler, hırkalar ve yelekler olarak sıralayabiliriz. Zaten hemen hemen bütün kıyafetleri saydık. V yakalı örgü kıyafet modellerine sitemizde daha önce yer vermiştik.

Bir kazak örmeye karar verdiniz diyelim. Yakasını da v yaka yapmak istiyorsunuz. Fakat v yaka nasıl örülür, bunun hakkında fazla fikriniz yok diyelim. V yaka yapılışı isimli bu sayfamız tam size göre olabilir. Süveter veya kazaklarda v yaka yapılışı ile ilgili bilgileri anlatan bu videolu anlatımlı sayfamız ile umarız aradıklarınızın cevabını bulabilirsiniz.

Örgüde v yaka yapılışı hakkında bilgileri aldıktan sonra v yakalı bayan kazak modelleri isimli galerili sayfamızı da ziyaret etmeyi unutmayın.

Birbirinden güzel  tamamı el örgüsü v yaka kazaklar sizlerin beğenisini bekliyor. Fakat önce v yaka nasıl yapılır bunu öğrenelim!

V Yaka Nasıl Örülür? Örgüde V Yaka Yapılışı

el örgü v yakalı bayan kazak modelleri için TIKLAYINIZ
el örgü v yakalı bayan kazak modelleri için TIKLAYINIZ

Bir başka video anlatımlı sayfamız olan v yaka nasıl örülür isimli bu sayfamızdaki videoda anlatılan kazak pirinç örgü ile örülmüş bir kazak modelidir. Pirinç örgü en kolay örgü tekniklerinden birisidir.

Yeni başlayanların rahatlıkla uygulayabileceği bu teknik hakkında bilgi almak isteyen var ise daha önceki sayfalarımızdan birisinde pirinç örgü modelinin nasıl yapıldığını anlatan bir videolu anlatım sayfası yayınlamıştık. Pirinç örgü nasıl yapılır isimli bu sayfamızda pirinç örgü modelinin yapılışını izleyerek öğrenebilirsiniz. Çift pirinç örgü modelinin yapılışı için ise burayı tıklayabilirsiniz.

Şimdiki sayfamızda ise V yaka nasıl örülür videolu anlatım ile örgü kazak, süveter, yelek ve hırkalarda çok sık kullanılan v yaka nasıl yapılır bunu  merak eden örgüye yeni başlayan örgü sever ziyaretçilerimiz için v yakanın yapılışını anlatan bir video ile v yaka yapımı nasıl olur bunu öğrenmeye çalıştık.

Görüşlerinizi almak isteriz. Aradıklarınızı bulabildiniz mi? V yaka nasıl örülür videolu anlatım hakkında bilgileri bu sayfamızda alabildiniz mi? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Örgü işinde tecrübeli olan hanımları ve örgüde v yakanın nasıl yapıldığını bilenleri V yaka bayan örgü kazak modelleri isimli galerili sayfamızı incelemeye davet ediyoruz.  Bayan v yaka kazak modelleri ile dolu bu galerili sayfamızda tarzınıza uyan bir kazak modelini bulacağınıza inanıyoruz.

Ve Yaka Nasıl Yapılır? V Yaka Yapılışı Kısaca Anlatalım

Aslında videolu anlatımlı şeklinde v yaka yapımı hakkında bilgileri aldık. Kısaca şöyle bir özetleyecek olursak ve örgüde v yaka nasıl yapılır sorusuna kısaca yanıtlamak gerekirse; V yaka yapılışı için ilk önce ön parçadaki ilmekleri iki parçaya böleriz. Yani ön bölümün iki yakasını ayrı ayrı örerek, omuzlara kadar devam ederiz.

v yaka nasıl örülür kazaklarda v yaka yapılışı
v yaka nasıl örülür kazaklarda v yaka yapılışı

Ön bölümde iki parçaya ayırdığımız ilmekleri omuz hizasına kadar kenar ilmeğin bir ilmek içerisinden birer ilmek keserek bazen her sırada, bazen de iki sırada bir veya örgümüzün cinsine göre daha kapalı bir v yaka oluşturacaksak üç sırada bir ilmek eksilterek omuz hizasına kadar getiririz. Böylece v yakayı oluşturmuş oluruz.

Bu işlem bittikten sonra v yakanın pervazını yapmamız gerekir. Bunu yapmak için genelde üç yöntem uygulanır. Bunlardan birisi omuzlardan bir tanesini dikip diğerini açıkta bırakıyoruz. Sonra tığ yardımı ile şişe ilmek toplayarak v yakayı dıştan içe doğru istediğiniz bir örgü örneği ile oluşturuyoruz.

Bir diğer yöntem ise v yakanın pervazını ayrı olarak örüp kenarına dikebiliriz. Üçüncü yöntem olarak da bütün parçayı örerken ilave ilmek atarak v yakayı beraber örebiliriz. İşte bu kadar! V yaka yapılışına video anlatımlı, baştan sona detaylı açıklamalı şekilde yer verdikten sonra teorik olarak kısaca örgüde v yakanın yapımını bu şekilde açıklamış olduk.

Peki bu sayfamız ile v yakanın nasıl yapıldığını öğrenebildik mi? Örgü kazaklarda V yaka yapılışı hakkında ne düşünüyorsunuz? V yaka yapımı size göre kolay mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Örgü Kazak ve Süveter İçin V Yaka Nasıl Yapılır Öğrendik Mi?

Örgü galeri olarak örgü yapılışları ile ilgili öğretici sayfalarımıza örgüde V yaka nasıl örülür videolu anlatım isimli bu sayfamız ile birlikte olmaya çalıştık. Tecrübeli hanımlar için v yaka bayan kazak modelleri sayfamız hali hazırda sizleri bekliyor. 250 adet sadece v yakalı bayan kazak örnekleri ile dolu galerili sayfamıza geçebilirler. Yeni başlayan hanımlar ise bu sayfamız ile umarız örgüde v yakanın nasıl yapıldığını video anlatımlı olarak öğrenebilmişlerdir.

Yine bu konu ile alakalı olan bir diğer sayfamızda ise “kazak nasıl örülür?” sorusuna yanıt aradığımız bu sayfada ise yine videolu anlatım olarak el örgüsü kazak nasıl yapılır bunu merak edenlere yol göstermeye çalışmıştık. Bu konu ile ilgili diğer sayfalarımıza da bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kazaklarda ve süveterler başta olmak üzere örgüde V yaka nasıl örülür videolu anlatım diğer örneklere göre daha kolaydır. En zor olan ise boğazlı olan kazak modelleri diyebiliriz. Yeri gelmişken hatırlayalım, boğazlı yaka yapılışı hakkında da videolu sayfa ile kazaklarda boğazlı yaka yani bir başka deyişle balıkçı yaka yapımını öğrenmiştik. Boğazlı yaka (balıkçı yaka) nasıl örülür merak edenleri bu sayfamıza bekleriz.

V Yakanın Yapılışı İle İlgili Yorumlarınızı Bekliyoruz

Örgü yapılışları hakkında bilgileri öğrendiğimiz bir başka videolu anlatım sayfamızın sonuna gelirken, v yakanın yapımı ile ilgili düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın lütfen. Bu sayfamızda aradıklarınızı bulabildiniz mi? v yaka yapılışı bakımından size nasıl geldi?

Siz de daha önce v yakalı bir kıyafet ördünüz mü? Cevabınız evet ise bizimle paylaşabilirsiniz. Bizler de burada ve sosyal medya hesaplarımızda diğer örgü sever ziyaretçilerimiz ile sizin el emeği göz nuru ile ördüğünüz kıyafet veya aksesuarları paylaşmaktan mutluluk duyarız.

İçerisinde ve yaka kazak örneklerinin de bulunduğu “Kazaklar” kategorisine uğramayı unutmayın. Yine aynı şekilde v yakalı süveter modellerinin de yer aldığı “Süveterler” bölümünde el örgüsü süveter modellerini inceleyebilirsiniz.

Yaka detaylı galeriler ve örgüde yaka yapılışı hakkında bilgileri aldığımız videolu anlatım sayfalarından ilk siz haberdar olmak isterseniz sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın.

Facebook sayfamızı beğenin, Twitter’dan takipçimiz olun, konusunda en güzel örgü modelleri galerileri sayfalardan ve v yaka nasıl örülür isimli bu sayfamız gibi anlatımlı örgü yapılışı ile ilgili sayfalarımızdan ilk siz haberdar olun.

İlginizi Çekebilir?

Örgü Alışveriş Çantası Yapılışı Videolu Anlatım

En Güzel Kullanışlı Örgü Alışveriş Çantası Modelleri Yapılışı Yeniden kullanılabilir örgü alışveriş çantaları  neden trend …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.