Örgü Bahar Şal Modeli Yapımı

Örgü Bahar Şal Modeli Yapılışı

Örgü Bahar Şal Modeli Yapılışı

Şık ve zarif görünümlü tığ işi şal modeli ile sizde serinleyen havalarda, kendi tarzınızı ortaya koyarken, aynı zamanda hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz. Oldukça kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu şal modelini ister günlük ister özel günlerde aksesuar olarak kullanabilirsiniz. Farklı şal modellerini sevenler ve çeyiz hazırlığında olanlar için ideal modellerden birisi. Gelin hep birlikte tığ işi örgü şal modelinin yapımını inceleyelim.

Örgü Bahar Şal Modeli Yapımı

 

Örgü Bahar Şal Modeli Yapımı

Bu model için 100 gr ip ve 4 mm tığ yeterli. Angora bir ip ile rahatlıkla örebilirsiniz. Elbette tercih size kalmış. Tercihinize bağlı olarak ipliğin üzerinde yazan tığ numarasını da kullanabilirsiniz. Bahar örgü şal modeli yapımı için gerekli malzemeleri sıraladıktan sonra yapım aşamalarına geçebiliriz.

Sizinle paylaşacağımız örnekte şalın uzunluğu 40 cm x 190 cm ebatında. Modele ilk olarak 76 zincir çekerek, başlayalım. 5. zincirden başlayarak, aynı yerde tığa ipi iki kez dolayıp, 4 trabzan yapalım. Yanındaki zincir içine de bir trabzan yapalım. Sonrasında bir zincir atlayıp, tığa iki kez ilmek dolayarak, trabzan meydana getirelim. Aynı işlemi 7 kere tekrar edelim ve bir zincir atlayalım. Aynı yere 5 kere daha tığa iki kez ilmek dolayarak, trabzan yapalım. Yanındaki zincir içine de 5 trabzan yapalım. Sonrasında yanındaki zincir içine 1 trabzan daha yaparak, aynı işleme sıra boyunca devam edelim.

İlk turda 1 zincir çekip geri dönelim ve sıra boyunca tüm ilmekler üzerine sık iğne yapalım. Kolay örgü şal modeli bu şekilde arkadaşlar. Sizinle aşağıda paylaştığımız şema üzerinden de ayrıntıları inceleyebilirsiniz.

Kolay örgü şal modeli

 

Bu model oldukça kolaydır. Eli yatkın olanların pratik bir şekilde yapabileceği bahar örgü şal modelini siz istediğiniz boyda ve genişlikte yapabilirsiniz. Dilediğiniz renkleri kullanarak özel günlerde abiyelerinizin üstüne ya da normal günlerde serin havadan korunmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Havaların soğumaya başladığı bu günlerde sevdiklerinize hediye etmek için son derece kibar ve şık bir hediye. Sizde bu modele bakarak ve anlatımlı örgü şal yapımından yararlanarak, pratik şekilde zarif bir şala sahip olabilirsiniz.

Örgü Bahar Şal Modeli Galerisi

 

Diğer şal modellerine görmek için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir?

Ahududu Atkı Modeli

Ahududu Örgü Atkı Modelleri

Örgü Atkı Modelleri Kış sezonunun yavaş yavaş kapıyı çaldığı bu günlerde hem şık gösterecek hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.