Örgü Alışveriş Çantası Yapılışı Videolu Anlatım

En Güzel Kullanışlı Örgü Alışveriş Çantası Modelleri Yapılışı

Yeniden kullanılabilir örgü alışveriş çantaları  neden trend oluyor?

Tek kullanımlık plastik alışveriş  poşetlerinin ne kadar zararlı olduğunu ortaya çıkarmak için birçok çalışma yapılmıştır. Her gün ne kadar plastik poşet kullandığımız ve çöpe attığımız konusunda hepimizin daha dikkatli olması gerekiyor. Plastik ambalajlama gibi şeyler azaltılabilir, ancak üreticileri ve üreticileri bu ambalajlamaya alternatifler bulmaya teşvik edecek protokolleri uygulamaya koymak zaman alacaktır.

Anında fark yaratabileceğimiz bir alan, tek kullanımlık plastik torbalarla. Şu anda, dünyada her yıl bir trilyon tek kullanımlık plastik torba kullanılıyor. Her dakika 2 milyon plastik poşetin kullanıldığı anlamına geliyor. Bir defalık kullanımları olduğu için, bunların hepsi kazanıldıkları kadar çabuk çöplüklere çıkarlar. Bu plastiğin birçoğu, deniz yaşamı üzerinde zararlı bir etkiye sahip olduğu okyanuslara doğru ilerliyor.

Mevcut plastik tüketimimiz olduğu gibi artmaya devam ederse, 2050 yılına kadar okyanustaki plastik miktarının okyanustaki balıkların hepsinden ağır basmasını bekleyebiliriz. Bu plastikler çok fazla zarar verebilecek mikro plastiklere bölünür; tamamen parçalanması 400 yıl sürer ve bu süreçte daha fazla kirlenmeye neden olan kimyasallar salınır.

Bu, sadece balıklarımızdan daha fazlasını etkileyen bir konu – dünya endüstrilerinin çoğu deniz ekosistemine bağlı  ve konunun ne kadar kritik hale geldiği konusundaki artan farkındalık, yeniden kullanılabilir alışveriş çantalarının bu kadar önemli bir yatırım olmasının nedeninin bir parçası.
Ancak, çevresel etki, yeniden kullanılabilir alışveriş çantalarının bu kadar sıcak biletli ürünler olmasının tek nedeni değildir.

Yeniden kullanılabilir örgü alışveriş torbaları modelleri, çevre bilincinizin daha rahat hissetmesine yardımcı olabilir, ancak aşağıdakiler de dahil olmak üzere başka avantajlar da sunar:

Örgü Alışveriş Çantası ile Para Tasarrufu

Örgü alışveriş çantaları genellikle plastik torbalardan daha büyük ve çok daha iyi yapılandırılmıştır. Bu, daha az sayıda çantada daha fazla eşya taşıyabileceğiniz anlamına gelir; bu, mağazalar çanta başına 25 kuruş ila 2.5 Tl arasında paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Ayrıca, üç adet yeniden kullanılabilir örgü alışveriş çantası örerseniz bu üç çanta uzun bir süre dayanır, bu nedenle bir alışveriş gezisinde ve gelecekteki tüm alışveriş gezilerinizde ihtiyaç duyduğunuz plastik torba sayısından tasarruf edersiniz.

Örgü Alışveriş Çantası ile Basit ve Çok Eşya Taşıma

Muhtemelen, evinizde açtığınızda size  tüm plastik torbalar nedeniyle açılacak  en az bir dolap veya çekmeceye sahipsiniz. Basit bir çözüm var: yüz plastik poşet toplamak yerine, üç veya dört tekrar kullanılabilir alışveriş çantasına sahip olabilirsiniz.

Kolayca katlanırlar, bu sayede tüm bir dolabı kaldırmaları neredeyse imkansızdır ve çok kolay katlandıkları için, ihtiyaç duydukları yerde, arabanızın torpido gözünde veya çantasında, çantanızda saklanabilirler. ya da ceket cebinde. Bir kaç tanesini elinizin altında tutun asla endişe etmenize gerek kalmayacak ve bir dolabın alabileceği kadar boş bir alan bırakacaksınız.

Örgü Alışveriş Çantası Yıkanabilir

Örgü alışveriş torbaları ile ilgili en güzel şey, kolayca yıkanabilir ve temizlenebilir olmalarıdır. Bunları haftada bir kez havlularınızla birlikte atmanız yeterlidir; alışılageldikleriniz bir daha ne zaman olursanız olun, ne taşıdığınız veya döktüğünüz önemli değildir.

Örgü Alışveriş Çantasının Avantajları

Örgü alışveriş çantasının plastik bir alışveriş çantasından daha fazla şey taşıyabileceğini zaten belirtmiştik, ancak yeniden kullanılabilir  bir adım daha yükseliyor.

Aslında içlerinde kol bölmeleri var, böylece eşyalarını ayırabilirsin. Bu, yumurtaları daha güvenli bir şekilde nakletmek için koymak için bir alanınız olduğu veya hemen erişmeniz gerekebilecek eşyaları paketleyebileceğiniz bölmeleriniz olduğu için, bulmaya çalışırken 10 plastik torbaya bakmanız gerekmez. Örgü sağlam alışveriş çantası modelleri her zaman çok daha verimlidir ve tekrar kullanılabilir.

Örgü Alışveriş Çantası Yapılışı Videolu Anlatım 1

Örgü Alışveriş Çantası Yapılışı Videolu Anlatım 2

Örgü Alışveriş Çantası Yapılışı Video 3

Örgü Alışveriş Çantası Modelleri Resim Galerisi

İlginizi Çekebilir?

Yazlık Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Yazlık örgülere hep galeriler halinde değiniyoruz. Birazda yazlık örgülerde kullanılan örneklerin yapılışlarını öğrenelim. Yazlık örgülerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.