Kar Tanesi Desenli Örgü Eldiven Yapımı

Kar Tanesi Desenli Örgü Eldiven Yapımı

Örgü Eldiven Modelleri

Renk renk, desen desen örgü eldivenlere kim hayır diyebilir ki! Bu yazımızda sizlerle paylaşacağımız örgü eldiven modelleri ile sizde kış sezonunda tarzınızı ve şıklığınızı ortaya koyabilirsiniz. Son zamanlarda moda olan parmaksız örgü eldiven modelleri içerisinden sizlerle iki farklı modelin yapımını paylaşacağız.

Parmaksız Örgü Eldiven Yapımı

Parmaksız Örgü Eldiven Yapımı

Sizde son moda bir parmaksız örgü eldivene sahip olmak istiyorsanız, ilk olarak 2, 3, 4 ya da 5 numaralı bir şiş edinebilirsiniz. İpin kanlılığını ve rengini kendi zevkinize göre kendiniz belirleyebilirsiniz. Haydi, hep birlikte kolay parmaksız örgü eldiven modeli yapılışına bakalım:

İlk olarak 41 ilmek atarak, örgü eldiveni yapmaya başlıyoruz. Bu ölçüden büyük ya da küçük isterseniz; 43;45 ya da 35;39 ilmek ile başlayabilirsiniz. Orta kısımda gizli artış yapıyoruz unutmayın. 41 ilmik attıktan sonra 2 parmak lastik örelim. 20 ilmek düz ve 21. İlmeğin hemen yanından 1 ilmek çıkartıp, hem çıkarttığınız ilmeği hem de 21. İlmeği düz örelim.

22. ilmeğin dibinden bir ilmek çıkartarak, bu ilmeği ve 22. İlmeği düz örünüz. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam edin. Yani, örgünün her iki tarafından 20’şer ilmek ve ortadan da 1 ilmekten artan ilmekler olacak şekilde örgüyü sürdürün.

* Arka taraf tamamen ters örülecek; burada arttırma yok.

* Ortadaki artırmalar 18 ilmek olacak.

* 4 parmağınızın uçları kalacak biçimde örgüyü düz örelim. 2 parmakta lastik örgü yaparak, eldiveninizi tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

Kar Tanesi Desenli Örgü Eldiven Yapımı

Kışın en güzel sembollerinde birisi de kar tanesidir. Kırmızı, beyaz renklerinde kar tanesi desenli örgü eldiven ile sizde kışın tadını doyasıya çıkartabilirsiniz. Gelin birlikte yapımına bakalım:

Kar Tanesi Desenli Örgü Eldiven Yapımı

 

* İlk olarak 55 ilmekle işe başlıyoruz. 18 sıra bir ters bir düz olacak şekilde devam ediyoruz.

* Lastik tamamlanınca 27 ilmek örerek, gizli arttırma yapıyoruz.

* Sonrasında 1 ilmek örüp, bir de gizli arttırma yapıyoruz.

* Bu işlemde bitince, arkayı tersten örerek, öne geliyoruz ve tekrar arttırmaları yapıp, ön sırayı tamamlıyoruz.

* Arkayı da örerek, öne gelince motifin yapımına başlıyoruz. Motif için görselden yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki aşamalar yardımıyla kısa sürede kar tanesi motifli örme eldiveninizi tamamlayabilirsiniz.

 

 

 

Diğer Örgü Aksesuar Modelleri Galerilerini İncelemeyi Unutmayın

 

Bir sayfada 10-20 model değil, yüzlerce örgü modelini bir araya getirerek sizlerin beğenisine sunmak için çalışıyoruz. Şimdiye kadar bayan, bebek ve çocuk örgülerine daha çok ağırlık verdik. Bundan sonra erkek örgü modelleri için de çalışmalarımız olacak.Sitemizi takipte kalmayı unutmayın.😉😏

 

Diğer Örgü Aksesuar Modellerini görmek için tıklayınız.

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir?

Ahududu Atkı Modeli

Ahududu Örgü Atkı Modelleri

Örgü Atkı Modelleri Kış sezonunun yavaş yavaş kapıyı çaldığı bu günlerde hem şık gösterecek hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.