İki Şiş Örgü Patik Yapılışı 

İki Şiş Örgü Patik Modeli Yapılışı 

Örgü Patik/Çorap Modelleri

Kış mevsiminde sıcacık tutan patik çorapların taliplisi çok olur. Bizde size bu kış mevsiminde keyifle giyebileceğiniz iki farklı örgü patik-çorap modeli ve yapılışlarından bahsedeceğiz. Sizlerle paylaştığımız ölçüleri kendi ölçülerinize göre ayarlayabilir; renk seçimini de istediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz.

İki Şiş Örgü Patik Yapılışı 

 

İki Şiş Örgü Patik Modeli Yapılışı 

Kolay modeller arasında yer alan iki şiş örgü patik modeli, kış aylarında sizi hem sıcak tutacak hem de görselliğiyle ev içinde bile şık görünmenizi sağlayacak. Haydi, gelin. Evlenecek gelinlik kızlar ve örgü sevenler için birlikte iki şiş örgü patik yapılışının kolay yapılışına bakalım.

Bu yazımızda 37-38 numara için yapılış tarifi vereceğiz. Sizde kendi ölçülerinize göre ayarlama yapabilirsiniz. 1 adet paket ipi, 3.5 mm şiş ve dikiş için iğne temin ettikten sonra başlayabiliriz.

İlk olarak 52 ilmek atarak, başlayalım. Ters örgü tekniğini kullanarak, 18 sıra haraşo örelim. 19. sıraya geldiğimizde 28 ilmek keselim. Kalan 24 ilmeği 1 ters 1 düz olacak şekilde lastik örgü ile 13 sıra örelim. Arka sırada 28 ilmek atalım. Kalan 18 sıraya haraşo örelim. İpi uzun bırakarak, ön dikişini büzdürme işlemi yaparak, dikelim. Taban ve arka kısmının dikişini yapalım. Kenar oyasını yaparak, modeli tamamlayın.

Kolay Lastik Patik Modeli Yapılışı 

 

Kolay Lastik Patik Modeli Yapılışı 

Sizler için oluşturduğumuz kolay lastik örgü patik modelimizde biz krem ve ebruli ipleri tercih ettik. Siz kendi zevkinize göre istediğiniz ipleri seçebilirsiniz. Elinize yatkın gelen tığ ile kolay patik yapımına başlayalım.

İlk olarak 71 zincir çekelim. Üç zincir atlayıp, dördüncü zincir içerisine batıp, trabzan yapalım. Her zincir içine ikili trabzan yapalım. Bu işlem sonunda toplamda 58 ikili trabzan elde edeceğiz. Sıra sonunda iki zincir ile dönüş yapalım. İkinci trabzanın ortasından tığ geçirerek, ikili trabzan oluşturalım. Krem rengi ip ile 10 sıra örelim. Diğer renk ip ile iki sıra örüp, aynı şekilde devam edelim. Krem rengi ile üç sıra daha örüp, ipi keselim. Patiği, 17 sıra sayarak, ayıralım. Aynı teknik ile örmeye devam edelim.Tebrikler modeli bitirdiniz.

 

 

Diğer Örgü Giyim Modelleri Galerilerini İncelemeyi Unutmayın

 

Bir sayfada 10-20 model değil, yüzlerce örgü modelini bir araya getirerek sizlerin beğenisine sunmak için çalışıyoruz. Şimdiye kadar bayan, bebek ve çocuk örgülerine daha çok ağırlık verdik. Bundan sonra erkek örgü modelleri için de çalışmalarımız olacak.Sitemizi takipte kalmayı unutmayın.😉😏

 

Diğer Örgü Giyim Modellerini görmek için tıklayınız.

 

 

 

İlginizi Çekebilir?

Ahududu Atkı Modeli

Ahududu Örgü Atkı Modelleri

Örgü Atkı Modelleri Kış sezonunun yavaş yavaş kapıyı çaldığı bu günlerde hem şık gösterecek hem …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.