Fıstıklı örgü battaniye modeli

Deniz Dalgası Örgü Battaniye Yapımı

Örgü Battaniye Modelleri

Havaların soğumasıyla kış günlerinde sıcaklığıyla içimizi ısıtacak, dizüstüne örtmek için ya da koltuk örtüsü olarak kullanabileceğiniz, örgü battaniye modellerini kolay bir şekilde örebilirsiniz. Bu yazımızda sizler için iki farklı örgü battaniye modeli yapımını paylaştık. Sizde kendi tarzınıza ve zevkinize uygun örgü battaniye modelleri arasında dilediğinizi, istediğiniz renklerle kısa sürede yapabilirsiniz.

Örgü battaniye modeli

Fıstıklı Örgü Battaniye Yapımı

Fıstıklı örgü battaniye modeli, aynı zamanda lif ve yelek modelleri içinde kullanılabilir. Eli tığ işi örgüye yatkın olanların kolaylıkla yapabileceği bir battaniye modelidir. Yapım aşamasına geçmeden önce orta kalınlıkta bir ip ve ipe uygun bir tığ edinerek, örgüye başlayabilirsiniz.

Fıstıklı battaniye yapımı için ilk olarak istediğiniz uzunlukta zincir çekin. İpi 1 kez doladıktan sonra üçüncü zincire batarak, ipi alın. Sonrasında ilk olarak 1, daha sonra 2 kez ve son olarak iki kez daha çıkın. İpi bir kez alın, zincire batırıp önce bir daha sonra 2 sonrasında da 2 çekin.

Aynı işlemi tekrar ederek bu şekilde trabzanları yapın. İlk sıra trabzan şeklinde olacak. Sonrasında 3 zincir çekip, çevirin. İlkini de sayarak, üçüncüye batırın ve sık iğne ile sabitleyin. 3 zincir çekip aynı yere batırın. İpi dolayarak, aynı yere batırın. 6 defa daha ipi çekin. Daha sonra ipi tutup, hepsini çekin.

Tekrar batıp, dolayın ve kalan 2 ilmeği de çekin. Bu şekilde fıstık modeli elde etmiş olursunuz. 5 trabzana batın ve sık iğne ile sabitleyin. 3 adet zincir çekip, üçüncü trabzana batarak, sabitleyin. Bir zincir çekip, ipi uzatın. Aynı yere batarak, bir defa daha sarıp hepsini çekip, fıstık yapın. Bu sırayı da bu şekilde tamamlayın. Daha sonraki sırada ise trabzanların üstüne fıstık yapın. Üç sırayı da trabzanlarla doldurun. Bu şekilde yapacağınız modelin boyutunu istediğiniz ölçülerde ayarlayabilirsiniz.

Fıstıklı örgü battaniye modeli

Deniz Dalgası Örgü Battaniye Yapımı

Dalgalı örgü modelini kolay örgü battaniye modeli dışında, yelek, elbise ya da hırka yapımında da kullanabilirsiniz. Deniz dalgalı örgü battaniye modeli, son zamanların en çok dikkat çeken, örnekleri arasında yer alır. Son derece dikkat çekici ve hoş bir görüntüsü vardır. Deniz dalgası örgü modeli, sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, farklı tasarımlarda birçok örme çeşidinde rahatlıkla kullanılabilir. Aşağıda sizlerle paylaştığımız görseller üzerinden siz de bu modeli oldukça pratik şekilde çıkartarak, örebilirsiniz.

Diğer Örgü Örme Tariflerini İncelemeyi Unutmayın

 

Bir sayfada 10-20 model değil, yüzlerce örgü modelini bir araya getirerek sizlerin beğenisine sunmak için çalışıyoruz. Şimdiye kadar bayan, bebek ve çocuk örgülerine daha çok ağırlık verdik. Bundan sonra erkek örgü modelleri için de çalışmalarımız olacak.Sitemizi takipte kalmayı unutmayın.

 

Diğer Örgü Örme Tariflerini görmek için tıklayınız.

İlginizi Çekebilir?

Yazlık Ajurlu Örgü Modeli Yapılışı Videolu Anlatım

Yazlık örgülere hep galeriler halinde değiniyoruz. Birazda yazlık örgülerde kullanılan örneklerin yapılışlarını öğrenelim. Yazlık örgülerde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.