Boğazlı Kolay Bayan Süveter Modeli

Boğazlı Kolay Bayan Süveter Yapımı

Örgü Süveter Yapımı ve Modelleri

Özellikle bahar aylarının serin günlerinde ve kış sezonu boyunca süveter en çok tercih edilen örme kıyafetler arasındadır. Çeşit çeşit örme süveter modelleri bulunsa da biz size bu yazımızda iki farklı kolay örme süveter modeli ve yapımlarından bahsedeceğiz.

Örgü Süveter Modelleri

Örgü Bayan Süveter Yapımı

Yukarıda modelde gördüğünüz örnekte biz 8817 numaralı rengi kullandık. Elbette siz kendi tercihinize bağlı farklı bir renk seçebilirsiniz. Bu örgü bayan süveter modeli için 100 gr, 4 adet çile yeterli gelecektir. 6 numara şiş edindikten sonra süveterimizin yapılışına geçebiliriz.

Arka kısım; İşe 70 ilmekle başlıyoruz. Sonrasında 2 ters, 2 düz olacak şekilde 5 cm lastikle devam ediyoruz. Kol kesmeden, 55 cm düz örerek, omuzları kapatıyoruz.

Ön kısım; 70 ilmekle başlayarak, arka kısımdaki lastiği tekrarlıyoruz. Başlardan ikişer ilmek arttırarak, ilk 26 ilmeği 1 ters 1 düz lastik örgü olarak örün. Ortadaki saç örgüsü için adım adım; 3 ters, 16 düz, 3 ters örerek devamında kalan 26 ilmeği 1 ters 1 düz olarak örelim.

Boğazlı Kolay Bayan Süveter Modeli

 

Sondaki sıraya gelince baştaki ve sondaki 26 ilmeği ters örelim. Aynı şekilde devam ederek, saç örgülerini 24 sırada bir döndürelim. Saç örgüsünü 3 kez döndürdükten sonra yaka kısmı için saç örgüsünü ikiye ayıralım. Her sırada birer birer ilmek kesmeye başlayalım. Lastik kısmından sonra 60 cm daha örüp, omuz genişliği 10 cm kalınca örgüyü kapatalım. Kol lastiği için 78 ilmek çıkartarak, 2 düz 2 ters 5 cm lastik örelim.

 

Boğazlı Kolay Bayan Süveter Yapımı

Bu model, özellikle yeni örmeye başlayanlar için son derece ideal. İlmek sayısı ayarlanarak, her beden için rahatlıkla örülebilecek olan boğazlı kolay bayan süveter, kolda kesme işlemi yapılmaması bakımından kolaylık sağlar.

Boğazlı Kolay Bayan Süveter Yapımı

 

Bu modelde önden başlayarak, bütün olarak örüyoruz. 7 mm şişimiz ile lastik kısmını; 8 mm şiş ile de diğer kısımları örüyoruz. Ön kısımdan başlayıp, örmeye devam edelim. Aşağıdaki şemada sizinle paylaştığımız ölçüleri kullanarak, örme işlemine devam ediyoruz. Yaka kısmında verilen ölçüler ile kesme işlemini yapıyoruz. 5.5 cm örerek, yaka kısmı için tekrar ilmek ekleme yapıyoruz. Parçayı örüp, kenar kısımlardan dikerek, yakadan ilmek alıp, boğaz kısmını örüyoruz.

 

Diğer Örgü Giyim Modelleri Galerilerini İncelemeyi Unutmayın

Bir sayfada 10-20 model değil, yüzlerce örgü modelini bir araya getirerek sizlerin beğenisine sunmak için çalışıyoruz. Şimdiye kadar bayan, bebek ve çocuk örgülerine daha çok ağırlık verdik. Bundan sonra erkek örgü modelleri için de çalışmalarımız olacak.Sitemizi takipte kalmayı unutmayın.😉😏

Diğer Örgü Giyim Modellerini görmek için tıklayınız.

 

 

İlginizi Çekebilir?

Erkek Bebek Yelek Modelleri 2020

Erkek Bebek Yelek Modelleri 2020 Örgüler hep kız çocukları kız bebekleri için örülmez dedik ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.