Birbirinden Güzel Amigurumi Bebekler

Japonca’da oyuncak yapma sanatı anlamına gelen amigurumi; ami ve gurumi kelimelerinin yan yana gelmesiyle oluşmaktadır. Türkçe anlamları örme ve doldurma oyuncak olan bu kelimeler; günümüz dünyasında amigurumi sanatının oluşmasına olanak sunmaktadır. Çeşitli oyuncakları bu şekilde yapan kadınlar; gerek boş vakitleriniz güzel bir hobi edinerek değerlendirmekte, gerek de ev ekonomisine katkıda bulunmaktadırlar. Birçok farklı modeli olan amiguruminin en çok da bebek motifleri büyük ilgi görmektedir. Amigurumi bebek modelleri içerisinde birçok farklı seçenek mevcuttur. Herkesin zevkine uygun olan modelleri piyasada bulması mümkündür. Temin etmek isteyenler gerek mağazalardan, gerekse de online alışveriş sitelerinden bu konuyla alakalı araştırmalar yaparak istedikleri amigurumi ürünlerini alabilirler. Temin etmek dışında bu işle alakadar olmak isteyenler de; konuyla ilgili yine internetten araştırmalar yapabilirler ve çeşitli videolara göz atarak fikir edinebilirler. Hayvan, pokemon, çizgi film ya da dizi karakterleri olmak üzere birçok alanda üretilen amigurumilerin bebek modelleriyle de büyük ses getirdiği ortadadır. Farklı bebek modelleri içerisinden, gerek renk, gerekse de motif olarak size en uygun seçimi yapabilirsiniz.

Amigurumi sanatıyla ilgilenen hanımların sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Birçok farklı modeli olan bu oyuncakların en çok da bebek modelleri ilgi görüyor. Çocuklarına ve bebeklerine bu oyuncaklardan satın almak isteyenlerin en sık yöneldikleri alan; bebeklerle ilgili olan modellerdir. Amigurumi ile yapılmış olan bebekler; kadınların da boş zamanlarında yapmaktan en çok zevk aldıkları oyuncaklardır.

Amigurumi Bebek Nasıl Yapılır?

Eğer siz de amigurumi sanatıyla ilgileniyor ve bu şekilde oyuncak bebekler yapmak istiyorsanız; öncelikle örgüyle az da olsa haşır neşir olmanız lazım. Eğer sık iğne yapmayı biliyorsanız; amigurumi bebek yapımında da çok fazla zorluk çekmeyeceksiniz demektir. Ancak bu konuda bir bilginiz yoksa; internetten öncelikle sık iğne nasıl örülür gibi konularda araştırmalar yapmanız lazım. Bu konuya vakıf olduktan sonra, ilmek arttırıp azaltarak istediğiniz bebekleri oluşturabilecek ve oyuncaklara dilediğiniz şekilleri verebileceksiniz. Yaptığınız motiflerin içerisini elyafla doldurup, üzerine de göz, kaş, burun ve diğer süsleri takarak en güzel oyuncak bebekleri siz oluşturmuş olacaksınız.

Oyuncak bebekleri yapmaya başlamadan önce; yapımda gerekli olan malzemeleri temin etmelisiniz. Hangi renk yün, ip ve süsler istiyorsanız; ona göre seçimler yaparak satın almalısınız. İlgili mağazadan yün, ip, iğne, ilmek sayacı, amigurumi gözleri, süsler gibi ihtiyacınız olan ürünleri temin ettikten sonra; siz de evininizde oturduğunuz yerden oyuncak bebeklerinizi hazırlayabilirsiniz. Oyuncak bebek yapmak isteyenlerin son dönemde sıklıkla başvurdukları bu sanat dalı; kadınların boş zamanlarını değerlendirmelerine imkan tanımaktadır.

Boş Vakitleriniz İçin Güzel Bir Hobi

Hem boş zamanlarınızı güzel değerlendirmek maksadıyla, hem de çocuklarınıza güzel oyuncaklar hediye etmek amacıyla bu sanat dalına yoğunlaşabilirsiniz. Japon oyuncak yapma sanatı olarak bilinen amigurumi ile artık hayatınıza renk katacaksınız. Özellikle de amigurumi bebek modelleri ile çocuklarınızı sevindirecek, birbirinden güzel oyuncakları dizayn etme şansı yakalayacaksınız. Sadece el alışkanlığı isteyen ve ilmek arttırıp azaltmaya dayalı bir örgü işi olan bu oyuncakları yaparken çok eğleneceksiniz. Kendinize güzel bir hobi edinmek isterseniz siz de bu alana başvurabilirsiniz. Evde vakit geçiren birçok kadın amigurumi ile boş zamanınızı değerlendiriyor. Bazıları da ek gelir elde etmek amacıyla bu işe merak salmış durumda. Piyasada 80 ila 100 liradan satışı yapılmakta olan bu oyuncaklar; ciddi emek istiyor. İğne ve tığlarla aranız iyiyse siz de çabucak bu sanata alışkanlık kazanacaksınız.

İlginizi Çekebilir?

Örgü Süveter Modelleri

2021 En Son Moda Örgü Modelleri

Moda dünyasında önemli bir yere sahip olan örgüler; hayatımızın hemen her alanında da etkisini gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.